Ефективне розкладання решток після жнив дає більший урожай!

2020-10-09

Залишки після жнив, залишені в полі, є джерелом цінних поживних речовин для рослин, а також підвищують рівень ґрунтового гумусу, що безпосередньо впливає на майбутню врожайність. Щоб це сталося, необхідно проводити відповідні заходи.

 

Вплив післяжнивних залишків на майбутній врожай.

 

Ґрунт, як субстрат у рослинництві є найважливішим фактором, що визначає врожайність культур. Його склад можна розділити на три основні складові, які тісно пов'язані між собою:

 - корінна порода (мінеральна частина),

 - водозатримувальний та аераційний шар,

 - органічна частина (мікроорганізми та перегній).

 

Як відомо, фермери не мають жодного впливу на тип ґрунту, що обробляють, але вони можуть вплинути на ефективність його використання. Його аерація створює сприятливе середовище для мінералізації та розпаду органічних частин у вигляді залишків сільськогосподарських рослин (зернова та кукурудзяна солома) та перегною. Завдяки повітрю та воді створюється середовище, в якому чудово розмножуються бактерії, які є природними гниючими органічними речовинами. Таким чином у шар ґрунту потрапляють такі мінеральні сполуки, як азот, фосфор, калій та багато інших. Ці мікроорганізми також є розповсюджувачами органічних кислот, включаючи гумінову та фульвокислоти, які є основою для утворення гумусу. Завдяки своїй зв'язувальній здатності гумус утримує воду та поживні речовини в ґрунті як сполучна речовина. На жаль, інтенсивна механізація, експлуатація землі для досягнення дедалі більших урожаїв, а також використання пестицидів погіршують якість ґрунту, а також фауни та флори, що проживають у ньому.

 

Як поліпшити розпад залишків після жнив на полях?

 

Тож як можна реально поліпшити якість ґрунту та підтримувати його стан, одночасно збільшуючи врожайність? Перш за все, слід належним чином розподіляти рослинні рештки після жнив: рештки культур, вирощених для сидератів, перегною тощо. За правильним структуроутворюючим процесом близько 85% органічної речовини слід мінералізувати, а решту гуміфікувати, вносячи таким чином гумус, цінний для ґрунту. Все відбувається завдяки мікроорганізмам, які доповнюють один одного, контролюючи послідовні стадії розкладання біомаси.

 

Однак ґрунт не завжди містить відповідні штами бактерій, грибків або найпростіших одноклітинних організмів. У свою чергу, може бути занадто багато проліферуючих патогенів, які становлять загрозу для наступних культур. Вони також можуть зберігатися протягом багатьох років і, після посівів основної культури — здатні її атакувати. У цій ситуації дуже корисно ввести в ґрунт відповідну вакцину проти мікроорганізмів, яка забезпечує бактерії, необхідні для процесу мінералізації та гуміфікації.

 

Elvita Humus - це поєднання живих мікроорганізмів та органічних кислот, які створюють відповідне середовище для якнайшвидшого розмноження. Що, в свою чергу дозволяє досягти швидкого ефекту переробки органічних речовин. Дослідження Elvita Humus показали, що використання цього типу розчину протягом декількох років може збільшити вміст гумусу в ґрунті до понад 0,5%. Цей результат збільшує затримку води більш ніж на 100%. Важливість високого утримання води можна побачити в посушливі роки, коли в період найінтенсивнішого росту врожаю цього не вистачає через мінімальну кількість опадів. Завдяки здатності накопичувати воду в ґрунті, а разом з нею і мінерали, Elvita Humus є ідеальним субстратом для інтенсифікації врожаю, одночасно покращуючи стан ґрунту. Це суміш ферментативних, фототрофних та симбіотичних організмів, тому генерує відповідні ґрунтоутворюючі процеси та зменшує поширеність патогенів. Їх біологічна активність починається від 4-6 ° C. Отже, їх можна застосовувати до соломи кукурудзи або стерні, щоб восени розпочати процеси розкладання. Взимку ці мікроорганізми переходять у стан анабіозу. Навесні, коли температура ґрунту перевищує 4 ° C, вони розмножуються знову, продовжуючи покращувати ефективність ґрунту.

Dziękujemy! Twój formularz kontaktowy został wysłany.
Błąd! Twój formularz nie został wysłany, spróbuj ponownie.