Передпосівне підживлення озимих культур

2019-09-02
Передпосівне підживлення є основою для майбутнього врожаю озимих культур. Тому до цієї процедури слід підходити з особливою увагою, оскільки помилки, допущені на цьому етапі, вплинуть на розвиток рослин протягом усієї вегетації. Тож на що слід звернути увагу, вибираючи добриво?

Як правило, багатокомпонентні добрива NPK використовують для передпосівної підгодівлі. Пропозицій такого добрива на ринку багато. То як зробити правильний вибір? Найважливіше питання - це розчинність і пов'язане з цим поглинання мікроелементів, що містяться в добриві.

Перш за все, розчинність. У цьому відношенні між добривами є дуже великі відмінності. Особливо слід звернути увагу на фосфор, що міститься в добриві, оскільки його розчинність у воді визначає швидку доступність цього компонента. Найкращі добрива гарантують понад 90% розчинність фосфору у воді.

Багатий склад. Склад добрива і правильне співвідношення поживних речовин є дуже важливі. Звичайно, кожна культура має дещо різні поживні потреби, але є добрива, які мають збалансований склад, і тому универсальне використання. Як для ріпаку, так і для зернових. Таке добриво повинно мати співвідношення фосфору і калію 1: 1,5-2. NPK добрива також містять невелику дозу азоту, який живить молоді рослини та підтримує осінню вегетацію.
 
Вторинні макро- та мікро- елементи. Варто звернути увагу на добрива, які крім NPK містять вторинні макроелементи, тобто сірку і магній. Їх наявність у добриві позитивно впливає на розвиток рослин, оскільки вони підтримують фотосинтез та полегшують виведення інших елементів із ґрунту. Деякі добрива також містять мікроелементи. Наявність цинку підтримує розвиток кореневої системи молодих рослин і запобігає дефіцит цього компонента. Всі вищезазначені елементи також впливають на концентрацію клітинних соків та кращу зимостійкість рослин.
 
Рівномірна гранула. Щоб добриво було ефективним, його потрібно рівномірно вносити на поверхню поля. Навіть найкращий розкидач не буде рівномірно розкидати добрива з нерівномірною гранулою. Ось чому варто вибирати добрива з рівними і міцними гранулами. Тоді можна бути впевненим в рівномірному внесенні, без пилу та засмічення. Найкраще вибирати добрива, які містять усі поживні речовини, що концентруються в одній гранулі.
 
Дозування. Норми внесення повинні враховуватися індивідуально. Це залежить від вибору обраного добрива, якості ґрунту та кількості передбачуваного врожаю. Найкраще враховувати результати аналізів ґрунту, які рекомендується проводити не рідше ніж кожні 4-5 років.

Враховуючи вищезазначені фактори, ми рекомендуємо Elplon Стер для стартового підживлення рослин. Цей продукт гарантує багатий склад, відмінну розчинність та поглинання, а також високу якість гранул. Крім того, він збагачений сіркою та цинком.
Dziękujemy! Twój formularz kontaktowy został wysłany.
Błąd! Twój formularz nie został wysłany, spróbuj ponownie.