Переваги позакореневого живлення.

2019-07-11

Ринок позакореневих добрив постійно розширюється. Збільшення енергетичних витрат на виробництво гранульованих добрив робить їх більш дорогими і менш економічно привабливими. Це один з факторів, який обумовлює те, що позакореневе підживлення набуває популярності.

Додатковим фактором є впровадження в агротехніку передових технологій комплексного живлення рослин, в яких ґрунтові добрива використовуються в менших кількостях. Ці технології передбачають використання позакореневих добрив.

 

Ефективніше поглинання поживних речовин культурою.

Основною метою використання позакореневих добрив є підживлення рослин мікроелементами.

Внесення добрив позакореневим методом спричиняє підвищення концентрації солі в клітинному соку рослини. Такий стан призводить до того, що рослина поглинає більшу кількість вологи з розчиненими в ній поживними елементами. Позакореневе підживлення у цьому випадку є процедурою, яка покращує поглинання поживних речовин з ґрунту.

 

Протистояння дефіциту поживних речовин і фізіологічним захворюванням.

Екстремальна нестача поживних елементів призводить до виникнення фізіологічних захворювань. При вирощуванні пасльонових рослин дуже часто виникає верхня коренева гниль, яка викликана дефіцитом кальцію. Спосіб відновлення кальцієвого балансу - внесення компоненту позакореневим способом.

У зернових культурах вирізняють такий прояв нестачі компонентів, як висохла верхівка листка. Ця хвороба викликана відсутністю або недостатньою кількістю міді. Відомим і часто описаним захворюванням є гангрена серцевих листків буряків, що є наслідком недостатнього підживлення бором. Недостачі поживних речовин викликають уповільнення росту рослини. Ці зміни часто можна поправити після швидкого внесення відсутнього елемента або поліпшення умов його поглинання з ґрунту.

 

Зміни в фізіології культур.

Підвищення вмісту поживних речовин у рослині впливає на поліпшення фізіологічних процесів. Це особливо важливо в той момент, коли поглинання компонентів з ґрунту є ускладненим. Мікроелементи є необхідними для активізації багатьох ферментів. Молібден відповідає за перетворення азоту в рослині. Цинк входить до складу ферментів, що регулюють процеси формування кореневих систем і цвітіння. Додаткове введення калію, у свою чергу, дозволяє поліпшити управління водними ресурсами. Додаткове введення азоту за допомогою позакореневого методу полягає в тому, щоб забезпечити культуру білковою сировиною, що сприяє формуванню більш високого і якісного врожаю.

 

Відповідний термін стосування.

Важливим аспектом використання позакореневих добрив є вибір правильного терміну застосування. При посівах зернових культур або ріпаку, позакореневе внесення добрив повинне відбуватися на ранніх стадіях розвитку культури. В цей час внесені добрива повинні активізувати поглинання інших поживних компонентів, а також брати участь у регулюванні фізіологічних процесів. Найбільш інтенсивне поглинання корисних речовин і формування рослини відбувається до її цвітіння. На пізніх стадіях розвитку компонентами, необхідними для створення культури, є поживні білки, тобто сірка і азот, а також молібден.

Позакореневе підживлення, що використовується на ранніх стадіях розвитку, менш залежне від погодних умов. В цей період краще переноситься більш високі концентрації робочої рідини. Весна також є кращим часом на забезпечення рослин вологою, що дозволяє більш ефективно використовувати компоненти, внесені через листя.

Особливе значення в інтенсивному рості має забезпечення поживних речовин через позакореневе внесення, коли одна і та сама культура потрапляє на теж саме місце після короткої 2-3-річної перерви, відбувається виснаження одного з поживних компонентів у ґрунті.

Dziękujemy! Twój formularz kontaktowy został wysłany.
Błąd! Twój formularz nie został wysłany, spróbuj ponownie.