Регенерація польових культур після весняних заморозків.

2019-04-11

Як підтримувати регенерацію польових рослин після весняних заморозків?

 

Польові рослини піддаються впливу стресу, пов'язаного як з різкими перепадами температури, так і з виникненням численних патогенів.

 

Уповільнення росту рослин.

 

Заморозки і тривалі холоди, а також холодний шар ґрунту викликають перебої в поглинанні поживних речовин. В результаті відбувається тимчасове гальмування росту і розвитку рослин. Дефіцит поживних речовин, особливо фосфору, впливає на хід більшості життєвих процесів культури, особливо небезпечний у випадку молодих рослин, переважно на ранніх стадіях розвитку.

 

Фітотоксичні гербіциди та регулятори росту.

 

Уповільнення росту, викликане зниженням температури, також небезпечне для озимих зернових культур, які були прополені навесні, незадовго до морозів. Використання гербіцидів для вирощуваних рослин є досить великим стресом, а морози ще більше підсилюють цей стрес. Як наслідок - знижується здатність рослин швидко розкладати активний гербіцид у неактивні форми. Це може викликати симптоми фітотоксичності. Дуже часто такі несприятливі явища виникають у рослини після застосування гербіцидів, наприклад з групи сульфонілсечовин, які застосовувалися безпосередньо перед передбачуваними заморозками. Тому слід контролювати стан поля, щоб можна було оцінити ефективність гербіциду та можливу потребу в виправлені цього стану.

Значні пошкодження і сповільнений ріст також можуть бути викликані регуляторами росту, що використовуються незадовго до початку приморозків. Найбільш частими симптомами є пошкодження, спричинене застосуванням регуляторів у період значного падіння температури - це плями на місці нанесення робочої рідини, зморщування і скручування листка, а також сильне уповільнення росту.

 

Механічні пошкодження.

 

Пагони озимого ріпаку після заморозків можуть згинатися у формі букви "S". Крім того, під впливом температури нижче 0°С стебла можуть тріскатися, що сприяє проникненню хвороб глибоко в рослини. Спад температури нижче 5°C можуть пошкодити квіткові бруньки, що призводить до їх подальшого зменшення та падіння. Найбільш схильними до пошкодження є бруньки, розташовані найвищче. Більш великі пошкодження можна очікувати у ранніх сортах, особливо на головному пагоні, який активно пробивається в гору.

 

Як відновлювати?

 

Щоб ефективно підтримувати регенерацію пошкоджених ділянок, краще вживати заходи у трьох взаємодоповнюючих напрямках:

- антистресові та біостимуляційні дії,

- внесення органічних відновлюючих сполук,

- внесення мінеральних живильних елементів позакореневим шляхом.

Найбільш ефективна регенерація повинна включати багатонаправлену дію. Перший крок полягає в підвищенні ефективності і швидкості фізіологічних процесів, стимулюючих більш швидкий поділ клітин, що в свою чергу призведе до "активації" рослини. Проте стрімкий ріст рослини це ще не все. У той саме час регенерація повинна супроводжуватися застосуванням органічних сполук, які живлять рослину, надаючи їй енергію і сприяють відновленню пошкоджених клітин. Наступний етап повинен доповнювати два попередні, - це позакореневе живлення макро- і мікроелементами. Це є заключним етапом регенерації: інтенсивне, короткочасне, додаткове мінеральне живлення. Таке поєднання біостимуляції, органічного і мінерального живлення в одній обробці дає можливість швидко відродити рослини після заморозків.

Dziękujemy! Twój formularz kontaktowy został wysłany.
Błąd! Twój formularz nie został wysłany, spróbuj ponownie.